İstenmeyen Tüylerden Acısız Kurtuluş Yolu

İnsanlar istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için artık daha teknolojik yöntemleri tercih etmektedir. Acılı yöntemlerden çok, acısız ve tüylerin çıkma süresini geciktiren yöntemlere yönelim fazladır. Bu yöntemlerden biri lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemin içinde de buz lazer epilasyon yöntemi çokça tercih edilen bir yöntemdir. Buz lazer epilasyonu; Kıl kökünde bulunan farklı yapıları hedef alarak kıl köklerinin zayıflatıp, kılların ortadan kalmasını dalga boylarıyla sağlayan yöntemdir. Buz lazer epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerinden farkı ışığı ve ısıyı sabit atışlarla değil; başlığı deri üzerinde ütü yapıyormuşçasına gezdirilerek uygulanmasıdır.

Türkiye’de hemen hemen her ilde lazer epilasyon yapan güzellik bakım merkezleri ve hastanelerin güzellik bakım merkezi hizmeti bulunmaktadır. Birçok şehirde bu hizmeti veren birden fazla kurum vardır. Özellikle izmir gibi büyük şehirlerde bu hizmeti veren merkezlere ulaşmak çok kolaydır. Arama motorlarına  Lazer Epilasyon İzmir yazısını aratarak bu hizmeti veren onlarca kuruma ulaşılabilmektedir.

Özellikle; lazer epilasyon izmir gibi yazları sıcak ve denize girme imkanının olduğu şehirlerde yaşayan kadınlar için önemli bir kurtarıcıdır. Buz lazer epilasyon izmir şehrinde oldukça yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Birçok lazer epilasyon hizmeti veren firmalar bu şehre şube açmaya başlamıştır. Buz lazer epilasyon izmir ve diğer illerde daha çok tercih edilir, çünkü kadın ve erkek bireylerin ortak sorunu lazer epilasyon yaptırırken acı çekmektir ama acı çekme durumu bu yöntemde yoktur.

Buz lazer epilasyonda cihazda özel bir başlık vardır ve bu başlık insan teninde soğutucu etki yapar ve ışınların ısı etkisi tende hissedilmez. Buz lazer epilasyon seansları kısa sürmektedir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerinde tüm vücuda lazer epilasyon yapılsa saatler sürebilmekte ama bu yöntemde yarım saat gibi kısa sürede tüm vücuda lazer epilasyon yapılmaktadır. Seans sayısı 6-8 seans arasında değişmektedir. Yine de seans sayılarının kişiye göre değişebileceğini unutmamak gerekir.

İzmir şehrinde bu işlem uygulanacaksa lazer epilasyon İzmir seçeneklerini iyi incelemek ve iyi anlamak gerekir. Çünkü insanın karşısına çıkan onlarca seçenek içinden en iyi olanını tercih etmesi zor olacaktır. Bu işlem için her şehir için geçerli olan seçenekler lazer epilasyon İzmir şehri içinde geçerlidir. Kişi kesinlikle bu işlemi uygulayan kişilerin yeterliliğinden ve tecrübesinden emin olmalıdır. Lazer epilasyon yaptırıldıktan sonra olumlu etkilerinin görülmesi bazı durumlara bağlıdır.

Lazerin Sonuç Vermesini Etkileyen Durumlar

Kişinin seans aralıklarını iyi takip ederek seansları kaçırmaması gereklidir. Aynı zamanda da bir sonraki seans için yeterince beklemiş olması gerekmektedir. Lazer epilasyonu yapan uzmanın direktifleri dikkate alınmalıdır. Ağda gibi kılları kökten koparan hiçbir yöntem bu süreç boyunca asla kullanılmamalıdır. Buz lazer epilasyon izmir semtlerinin çoğunda hizmet vermektedir. Bu hizmete her bölgede erişilebilir olması bu hizmetten alınan sonuçları da olumlu etkilemiştir. Buz lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Diğer tüm epilasyon yöntemleri kalın ve siyah tüylerde etki ederken buz lazer epilasyon yöntemi ince ve açık renkli tüylere de etki eder.

Buz lazer epilasyon kalın ve ince tüyleri yok ederek kişiye tüylerinden dolayı kendisini saklama zorunluluğundan kurtarmaktadır. Gebelik döneminde lazer epilasyon yöntemlerinden hiçbiri uygulanmamaktadır. Gebelik öncesi herhangi bir lazer epilasyon işlemine başlanmışsa gebelik sonlanana kadar işleme ara verilmelidir.

Buz lazer epilasyon her mevsimde uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak yaz mevsiminde güneşe maruz kalacak olan bireyler etkili bir güneş koruyucusu kullanmalıdır. Buz lazer epilasyon kadın-erkek her birey için uygundur. Erkeklerin kıl yoğunluğunun kadınlarınkinden fazla olması sebebiyle bu yöntemin acısız olması erkek bireylerin tercih ettiği yöntem olma özelliğini arttırmıştır. Ağrı asgari düzeydedir; ama yine de fazla acı hisseden kişiler anestezi özelliği olan kremleri bir saat önce uygulayabilmektedir. İlk seanstan itibaren ciltte batık yapmış olan tüylerde azalma gözlenebilir.

Buz lazer epilasyon yönteminin diğer epilasyon yöntemlerinden çeşitli farkları vardır. Çok koyu renkli tenlerde bile uygulama etkili sonuçlar vermektedir. Kol, sırt ve yüz bölgelerinde diğer lazer türlerinden daha etkilidir. Her cilt tipine uygulanabilir olması ve her mevsimde de yine uygulanabilir olması bu yöntemi diğer yöntemlerden ayırır. Deri yüzeyinde leke bırakmamaktadır. Dalga boyu diğer lazer yöntemlerinden daha derin bölgelere etki etmektedir. Diğer lazer türlerinde olan ince tüyü çoğaltma gibi olumsuz etkileri yoktur.

Bu epilasyon yöntemini uygulayacak olan kişiler; bronzlaşma işlemlerinden uzak durmalıdır. Sarartıcı kremlerden de uzak durmalıdır. Buz lazer epilasyon işleminden sonra ciltte kızarıklık meydana gelebilmektedir. Bu kızarıklık genelde bir kaç saat sonra geçmektedir. Uygulanmadan sonra bir gün boyunca cilde sıcak su teması tavsiye edilmemektedir. Deride bu uygulama sonucu hassasiyet meydana geldiği için güneş ışığına direkt maruz kalmak deride lekelere neden olabilmektedir.

İşlem sonrası cilt nemlendiricilerle nemlendirilebilmektedir. Seans aralarında uzayan tüyler makasla ve ya kısaltıcı herhangi bir ürün ile kısaltılmalıdır. Asla kıla kökten koparılma işlemi uygulanmamalıdır. Buz lazer epilasyon yöntemi ile biten kıllar, eğer hormonal bir sıkıntı söz konusu değilse, tekrar çıkmaz.

Benzer Yazılar


4 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.