Su Kaçağı Tespit Servisi: Ersoylar Tesisat

Evimiz bizim için huzur noktasıdır. Ancak bazı noktalarda huzurumuzu kaçıran şeyler olabiliyor. Kullandığımız her türlü aletin bozulabileceği gibi evin tesisatından kaynaklanan veya başka problemlerden kaynaklanan sıkıntılar da yaşamaktayız. Özellikle elektrik ve su problemleri fazlasıyla çok yaşanmakta. Bu sıkıntıları çözmek için genellikle ilk olarak evde sıkıntıları kendi çözme yoluna başvurabiliyoruz. Ancak bu sıkıntılar ne kadar çabuk çözülürse size o kadar az para kaybbetirmektedir. Çünkü bu sıkıntılardan kaynaklı olarak kabarık faturalarla karşılaşma ihtimaliniz fazlasıyla mümkün. Sıkıntılar çözülmediği takdirde su veya elektrik kullanılmış fazla kullanılmış gibi görünebilir özellikle bu durum da faturalara yansır.

Su Kaçaklarını dert etmeyin !

Evimizde otururken yaşadığımız problemlerden en büyüklerinden biri su kaçaklarıdır. Su kaçakları birçok evin kabusu sayılabilir. Özellikle Türkiye’de evin erkeklerin hepsi bir şekilde bu durumdan anladığını düşünerek çözüm yoluna başvurmaktadır. Herhangi bir su kaçağı yaşadığınızı anladığınız takdirde çözüm olarak ilk iş tesisatçı çağırmak gerekmektedir. Su sızıntılarının erken fark edilmesi size olası para kayıplarını önler. Sadece fatura yoluyla değil herhangi bir su baskını yaşanması halinde de eşyalarınıza gelecek zararı karşılamak gerekmektedir. Peki tesisatçıya ulaşamadığımız yollarda neler yapmalıyız veya evimizde herhangi bir su kaçağı var mı yok mu bunu nasıl anlarız.

Su kaçaklarının yaşanıp yaşanmadığını anlamanın pek çok yolu var. Tesisatçıya herhangi bir ulaşımınız yoksa evde yapabileceğiniz yollar bulunmakta. Birden fazla yoldan bahsederek belki de gününüzü kurtarabiliriz. Ancak bu yolları yaparken dikkatli olmanızda fayda var.

Su kaçağınızı tespit etmek istiyorsanız başvuracağınız ilk yol su kaçağını tespit eden servisler olmalıdır. Çünkü bu problem ne kadar hızlı çözülürse o kadar sizin yararını olur. Su kaçağı tespitlerine bu noktada başvurmak mantıklı olacaktır çünkü hem sizin zararınız en hızlı şekilde çözülür hem de evin temizliği minimum derecede etkilenir.

Su Kaçağı Tespit Servisleri

Evinizde herhangi bir su kaçağı olduğunuz takdirde siz bunu fark edebilirsiniz. Özellikle pis su tesisatlarındaki kaçak hepimizin anlayabileceği düzeylerdedir. Bunları anlayabiliriz ancak çözüm yolu olarak bir şey yapabilmemiz imkansız gibi bir şey. Özellikle su kaçağının nerede olduğunu tam olarak anlamak gerekiyor. Su kaçaklarını tespit etmenin birçok yolu var. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber birçok tespit servisi teknolojik aletlerle bu işi çözmekte. Su kaçağı tespitleri günümüzde gelişmiş cihazlarla yapılmakta. Her ne kadar gelişmiş cihazlar bulunsa da ustanın iyi ve profesyonel olması çok önemli.

Su kaçağı tespit servislerinin kullandığı bu cihazalr sayesinde su kaçağının nerede olduğu noktası noktasına tespit edilmektedir. Yani geleneksel klasik yollardaki gibi bir yerin yıkıp bakılmasına gerek yok. Noktasal yapılan tespitlerle soruna çözüm aranıyor ve o şekilde işlem yapılıyor. Su kaçağı tespitinin yapıldığı bu kameralar termal kamera olduğu için ısıya duyarlı oluyorlar. Gözle göremediğimiz tesisat sıkıntılarını bu kameralar sayesinde görebiliyoruz. Çünkü kameralar gözle görülemeye şeyleri tespit edebiliyorlar.

Bu termal cihazları dışında su kaçağı tespit servislerinin kullandığı bir diğer yol ise akustik dinleme cihazları oluyor. Akustik dinleme cihazları özellikle çok hassas bir dinleme mikrofonu olduğu için ve bu sistem bilgisayar bağlı olduğu için oldukça başarıya ulaştıran bir yöntem. Özellikle kaçağın olduğunu düşündüğümüz yerdeki noktaya mikrofonu tutarak gelen sesten herhangi bir problem var mı yok mu böylece tespit edebiliyoruz. Akustik dinleme cihazları termal kameralara göre maliyet olarak biraz daha düşük olmakla beraber onlara göre başarı oranı çok da az değildir. İş görebilmektedir. Üstelik akustik dinleme cihazları dışarıda da tespit edebilmenizi sağlar.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

Benzer Yazılar


8 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.